Home >> Oferta >> Logopedia z elementami dogoterapii

Logopedia z elementami dogoterapii

Mowa stanowi podstawowe narzędzie komunikacji z innymi ludźmi. Jej rozwój bywa czasem zakłócony, co wiąże się z powstawaniem wad wymowy. Rozwiązaniem tego problemu jest logopedia. Standardowe zajęcia logopedyczne przyniosą jeszcze większe efekty, jeśli włączone zostaną do nich elementy dogoterapii. Taką usługę oferuje nasz ośrodek CP Sens w Mińsku Mazowieckim.

Zajęcia prowadzone przez nasze centrum psychologiczne polegają na aktywnym udziale psa w zajęciach logopedycznych. Dziecko w trakcie ćwiczeń skupia się na zabawie ze zwierzęciem i jego bliskości, zwracając mniejszą uwagę na żmudne powtarzanie kolejnych gestów i słów, które zleca mu logopeda. W obecności psa chętniej wykonuje ćwiczenia i nie zniechęca się w krótkim czasie. Pies terapeuta jest również przyjacielem, który zabiera dziecku jego troski i ograniczenia, dając w zamian siłę i poczucie własnej wartości.

Dogoterapia włączona w terapię logopedyczną pozwala na osiągnięcie niesamowitych i niepodważalnych efektów pracy dziecka nad mową.

Kontakt

Centrum Psychologiczne SENS NIP: 822 236 82 07 ul. Kazikowskiego 25 05-300 Mińsk Mazowiecki tel. +48 570 510 540 e-mail: Zapisy telefoniczne: Poniedziałek-Piątek 12:00-20:00, Sobota 10:00-15:00
Skontaktuj się z nami
Powrót