Home >> Blog >> Psychoterapia – do kogo jest skierowana?

Psychoterapia – do kogo jest skierowana?

Zobacz wszystkie artykuły
  • terapia mińsk mazowiecki, terapia par mińsk mazowiecki

    Psychoterapia - CP SENS

Doświadczasz problemów rodzinnych, zawodowych, a do tego jesteś przygnębiony, zalękniony, nie potrafisz zasypiać? Jeśli tak, prawdopodobnie potrzebujesz psychoterapii. Powinieneś jak najszybciej zgłosić się do poradni psychologicznej na konsultacje.

Psychoterapia polega na prowadzeniu działań zmierzających do poprawy stanu psychicznego pacjentów. Musi być prowadzona przez wykwalifikowanego specjalistę, który potrafi postawić trafną diagnozę. Ważne jest jednak, aby cele i tempo leczenia były dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dziedzina jest niezwykle trudna. Wymaga dobrego rozeznania, delikatności – nieprawidłowo realizowana terapia może pogorszyć stan pacjenta.

Kto może skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Leczenie psychologiczne może być prowadzone praktycznie w każdym wieku, a jego formę należy dopasować do osobowości pacjenta i rodzaju zaburzeń. Najczęściej spotykana jest psychoterapia indywidualna. Czasem jednak przeprowadza się terapię grupową czy małżeńską. W niektórych sytuacjach podejmuje się działania systemowe, obejmując leczeniem całą rodzinę.

Jak przebiega terapia?

Dobór metod, jakimi posługuje się specjalista – w dużej mierze – zależy od podejścia i nurtu psychoterapeutycznego. Najczęstszym miejscem spotkań jest poradnia psychologiczna. Sesje z reguły odbywają się raz na tydzień i trwają około godziny. Psychoterapeuta stosuje różnorodne techniki. Działania najczęściej obejmują obserwację pacjenta, wywiad, testy psychologiczne. Zdarza się, że pomiędzy sesjami zadaje się zadania do wykonania w domu. Niektóre szkoły psychoanalityczne zalecają włączenie w plan terapii dodatkowych aktywności, np. działań artystycznych, interakcje ze zwierzętami. Zajęcia można również uzupełniać o ćwiczenia relaksacyjne.  

Psychoterapia jest niezwykle potrzebna. Pęd życia, długotrwały stres – to główne czynniki prowadzące do zaburzeń. Pocieszające jest jednak to, że stan psychiczny człowieka można zrozumieć, a co ważniejsze – próbować go zmieniać.Kontakt

Centrum Psychologiczne SENS NIP: 822 236 82 07 ul. Kazikowskiego 25 05-300 Mińsk Mazowiecki tel. +48 570 510 540 e-mail: Zapisy telefoniczne: Poniedziałek-Piątek 12:00-20:00, Sobota 10:00-15:00
Skontaktuj się z nami
Powrót
×

TERAPIA ONLINE

Zapraszamy również do korzystania z terapii online. Każdy z terapeutów oferuje taką usługę.

Daj sobie pomóc 🙂

Dowiedz się więcej
Zamknij
Wypróbuj terapię online - to działa !