Home >> Oferta >> Dogoterapia

Dogoterapia

Niepełnosprawność intelektualna, fizyczna, autyzm, kynofobia, Zespół Aspergera, nieprawidłowości w funkcjonowaniu zmysłu wzroku i słuchu, nadpobudliwość i nadmierna nieśmiałość oraz traumatyczne przeżycia. Wszystkie te dysfunkcje mogą wskazywać na celowość zastosowania dogoterapii.

Dogoterapia to działania terapeutyczne, w których wykorzystuje się wyselekcjonowane i odpowiednio wyszkolone psy. Stanowi ona efektywną metodę wspomagającą proces terapii, rozwoju i rehabilitacji.

Zajęcia z psami mają charakter terapeutyczny, edukacyjny lub rekreacyjny. Odbywają się indywidualnie lub w małych grupach liczących nie więcej niż trzy osoby. Zajęcia przebiegają w formie zabawy i nawiązywania bliskości ze zwierzęciem, a ich trudność jest stopniowana wraz z postępami terapii.

W dogoterapii rolę terapeuty przejmuje pies - przyjaciel. Zabawa ze zwierzęciem, jego bliskość i bezpośrednie interakcje to ukryte ćwiczenia terapeutyczne. Podczas zajęć dzieci rozwijają w sobie chęć nawiązania relacji z drugim człowiekiem, otwartość i empatię. Pomagają również szybciej się uspokoić i identyfikować własne uczucia i przyczyny swoich zachowań.

Dogoterapia daje znakomite efekty terapeutyczne i obecnie nie jest już trudnodostępna. Skorzystać z niej można również w Mińsku Mazowieckim w ośrodku CP Sens.



Kontakt

Centrum Psychologiczne SENS NIP: 822 236 82 07 ul. Kazikowskiego 25 05-300 Mińsk Mazowiecki tel. +48 570 510 540 e-mail: Zapisy telefoniczne: Poniedziałek-Piątek 12:00-20:00, Sobota 10:00-15:00
Skontaktuj się z nami
Powrót